Szkoła Podstawowa
im. Jana Kasprowicza
w Klikuszowej
 Dziś jest: Piątek, 18 października 2019 r.    
Imieniny: Hanny, Klementyny, ukasza

Gimnazjalna grupa
aktywnych matematycznie
MAT&FUN


Razem lepiej

Gimnazjalny
Program KLUB


Program "KLUB"

     Strona główna

     Grono pedagogiczne

     Nasz patron

     Miejscowość

     Statut i programy

     Archiwum

     Kontakt

     Wymagania edukacyjne

     Film promocyjny szkoły

     Kanał YouTube

Więcej zdjęć

News:   

Podsumowanie projektu: Dziś nasza szkoła ... - 2 stycze 2012r.

W dniu 19grudnia w naszej szkole miało miejsce podsumowanie projektu realizowanego od 1 września 2009 roku „Dziś moja szkoła – jutro moja przyszłość”.
Projekt, którego hasło brzmiało: „Człowiek, najlepsza inwestycja” był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007- 2013.


Uroczystość rozpoczęła pani Agata Parzygnat, która powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Nowy Targ pana Jana Smarducha i dyrektora ZEAS-u panią Beatę Szewczyk, Dyrektorów i uczniów szkół podstawowych obwodu naszego gimnazjum oraz Rodziców.
Następnie prowadząca przedstawiła projekt w liczbach, krótką historię działań oraz rezultaty projektu i oddała głos uczestnikom projektu.

Na początek przedstawiciele kółek zainteresowań i fakultetów w sposób żartobliwy pokazali wizerunki poszczególnych uczestników zajęć projektowych, czym rozbawili społeczność szkolną i zaproszonych gości. Podsumowanie pracy fakultetów i kółek zostało przedstawione również w formie prezentacji multimedialnej - opracowanej przez uczestników kółka informatycznego.

Kółko teatralne przygotowało serię dowcipnych scenek, m.in. „Kopciuszek”, „Telefon do trenera, „Robin Hood”, „Książę Fredek na proszku”, którymi rozśmieszyło do łez wszystkich zebranych.

Następnie zostały rozegrane zawody sportowe. Najpierw rywalizowały ze sobą szóste klasy ze szkół podstawowych, później poszczególne klasy z gimnazjum. Uczestnicy zawodów musieli zmierzyć się z konkurencjami zwinnościowymi i szybkościowymi, np. bieg zespołowy ze skakanką, bieg na czworakach z przeszkodami i inne. W tym samym czasie prowadzony był też inny konkurs – „Czar par”. Polegał on na tym, że trzeba było wykonać 6 różnych zadań, każde z innego przedmiotu ( m.in. z biologii, fizyki, chemii, geografii, matematyki). Po wykonaniu wszystkich zadań (bardzo trudnych!) uczestnicy mogli zregenerować siły dzięki pysznej drożdżówce i marchwiowemu soczkowi.
W końcu okazało się, że jesteśmy świadkami wielkiej sensacji. Wśród wszystkich 11 klas w „Czarze par” wygrała klasa Ib. Natomiast w konkurencjach sportowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Lasku, wśród klas pierwszych – klasa IC, klas drugich – klasa IIA, wśród klas trzecich – klasa IIID. Po skończonych konkurencjach wszyscy udali się jeszcze raz na świetlicę, gdzie zwycięzcy zostali nagrodzeni a Goście zaproszeni na poczęstunek.


Szkoda, że to już koniec – wypowiadają się uczniowie.                       
Doradztwo zawodoweDokumenty dotyczące realizacji projektów edukacyjnych

Karta oceny ucznia w projekcie

Karta pracy zespołu projektowego

Karta samooceny ucznia w projekcie

Tematy projektów edukacyjnych

Zasady realizacji projektu edukacyjnego

 


Poradnictwo zawodowe dla uczniów i rodziców Kwestionariusz postaw twórczych vs. odtwórczych (testy i materiały)
Rozpoznawanie predyspozycji i zainteresowań
Labirynt zawodów
Zawody
Przewodnik pozawodach
Podstawy programowe kształcenia o zawodach
Filmy o zawodach

Plan lekcji od 4 lutego 2019


Procedury przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków

Projekty edukacyjne

Copyright © Gimnazjum Nr 3 w Klikuszowej - Wrzesień 2019