Szkoła Podstawowa
im. Jana Kasprowicza
w Klikuszowej
 Dziś jest: Poniedziałek, 24 czerwca 2019 r.    
Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Gimnazjalna grupa
aktywnych matematycznie
MAT&FUN


Razem lepiej

Gimnazjalny
Program KLUB


Program "KLUB"

     Strona główna

     Grono pedagogiczne

     Nasz patron

     Miejscowość

     Statut i programy

     Archiwum

     Kontakt

     Wymagania edukacyjne

     Film promocyjny szkoły

     Kanał YouTube

Więcej zdjęć

News:   

Wycieczka klas drugich do Wrocławia - 7 czerwiec 2016r.

„Do stolicy Dolnego Śląska wyjechaliśmy 31 maja około godziny siódmej spod remizy OSP w Klikuszowej. W autobusie panowała miła atmosfera: niektórzy się śmiali, inni odsypiali wczesną pobudkę, a reszta szukała sygnału sieci Wi-Fi, aby móc sprawdzić facebook’a. Po sześciu godzinach jazdy dojechaliśmy do Wrocławia.
Najpierw udaliśmy się do Parku Szczytnickiego, żeby obejrzeć cogodzinny pokaz fontanny. Olbrzymie strumienie wody rozlewały się w rytm odtwarzanej muzyki, co dało jeszcze lepszy efekt. Po przeliczeniu uczestników wycieczki poszliśmy do Ogrodu Japońskiego. Było tam pełno rozmaitych kwiatów i drzew, gdzieniegdzie przelatywały dość spore ważki, natomiast w stawie kaczki pływały razem z sumami. Następnie powędrowaliśmy w kierunku Zoo, a dokładnie do Afrykarium. Znajdowało się tam mnóstwo gatunków ryb, więc nie mogło tam brakować rekina. Zobaczyliśmy wtedy, jak wielkim zwierzęciem okazuje się być hipopotam. W Zoo widzieliśmy jeszcze strusia, małpy, żyrafy, zebry oraz niedźwiedzie. Po zwiedzaniu zrobiliśmy sobie przerwę, a potem pojechaliśmy na obiadokolację. Nie jestem pewien, ale zdaje mi się, że jako zupę podano nam pomidorową, zaś na drugie danie dostaliśmy „dewolaja” z ziemniakami i surówką. Gdy wszyscy wszystko zjedli i odnieśli talerze, udaliśmy się w kierunku autobusu, aby pojechać nim do hotelu. O godzinie dziewiętnastej wszyscy mieli wyznaczone pokoje, a kilkoro uczennic zaczęło szukać sklepu pod opieką nauczycieli, którzy zmuszeni byli odbyć półtora kilometrowy spacer, aby spełnić zachcianki swoich uczniów. I tak minął pierwszy dzień wycieczki.
Drugiego dnia musieliśmy opuścić pokoje przed siódmą rano. Gdy wszyscy zebrali swoje rzeczy poszliśmy na śniadanie. Każdy mógł wziąć, co chciał ze „szwedzkiego stołu”. Wszystko było pyszne, tylko niektórzy narzekali na poziom posłodzenia herbaty, ale jakoś to przeboleli. Wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy oglądać „Panoramę Racławicką”. Ten ogromny obraz był tak realistycznie namalowany, że miałem wrażenie uczestniczenia w bitwie.
Następnie udaliśmy się na Rynek Wrocławski i tam mieliśmy 25 minut czasu wolnego. Było kilka osób, które się spóźniły (w tym ja), ale to nie był powód do rozpaczy. Gdy doszliśmy do grupy, czekała na nas przewodniczka po Wrocławiu. Dokładnie opisała nam części rynku, znaczenie herbu Wrocławia i przedstawiła inne ciekawostki o mieście. Potem wyszliśmy krętymi schodami na 62-metrową wieżę, z której podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Następnie udaliśmy się na Ostrów Tumski, a potem skończyliśmy zwiedzanie, poszliśmy do autobusu i po godzinie 13 jechaliśmy do domu.
Moim zdaniem to była świetna wycieczka. Dowiedzieliśmy się sporo ciekawych rzeczy o Wrocławiu, na przykład tego, dlaczego można trafić tam na metalowe krasnale. Żałować można jedynie, że nie przypięliśmy kilku kłódek na „Moście Zakochanych””.
Tomasz Małecki - klasa IIc
 

Doradztwo zawodoweDokumenty dotyczące realizacji projektów edukacyjnych

Karta oceny ucznia w projekcie

Karta pracy zespołu projektowego

Karta samooceny ucznia w projekcie

Tematy projektów edukacyjnych

Zasady realizacji projektu edukacyjnego

 


Poradnictwo zawodowe dla uczniów i rodziców Kwestionariusz postaw twórczych vs. odtwórczych (testy i materiały)
Rozpoznawanie predyspozycji i zainteresowań
Labirynt zawodów
Zawody
Przewodnik pozawodach
Podstawy programowe kształcenia o zawodach
Filmy o zawodach

Plan lekcji od 4 lutego 2019


Procedury przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków

Projekty edukacyjne

Copyright © Gimnazjum Nr 3 w Klikuszowej - Wrzesień 2019