Szkoła Podstawowa
im. Jana Kasprowicza
w Klikuszowej
 Dziś jest: Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.    
Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Gimnazjalna grupa
aktywnych matematycznie
MAT&FUN


Razem lepiej

Gimnazjalny
Program KLUB


Program "KLUB"

     Strona główna

     Grono pedagogiczne

     Nasz patron

     Miejscowość

     Statut i programy

     Archiwum

     Kontakt

     Wymagania edukacyjne

     Film promocyjny szkoły

     Kanał YouTube

Więcej zdjęć

News:   

21 marca- pierwszy dzień wiosny - 21 marzec 2011r.

 W naszej szkole ten dzień upłynął w atmosferze zabawy o charakterze edukacyjnym, której celem było zaprezentowanie się od najlepszej strony zgodnie z przyświecającym w tym dniu hasłem „ Dzień talentów”. Program rozpoczęło Kółka teatralne pięknym przedstawieniem alegorycznej opowieści o poszukiwaniu przyjaciela na podstawie Małego Księcia Antoine’a de Saint- Exupery , które o dziwo, mimo poważnej treści zainteresowało nie tylko  nauczycieli . Niewątpliwie najlepszą rolę ( zero tremy, dobra dykcja, zrozumiałe przesłanie) wykreował Dominik Maciaszek, który wcielił się w Małego Księcia, ale i inni występujący postarali się, by „ich” postacie były czytelne i jednoznaczne. Kolejnym punktem w programie był występ Kółka historycznego.

Z prezentacją rozwoju instytucji szkoły na przestrzeni dziejów: od starożytności czyli Sokratesa Platona oraz Arystotelesa przez średniowieczne szkolnictwo rozwijające się dzięki instytucji Kościoła, szkoły Komisji Edukacji Narodowej,  trudny czas prześladowań polskiej szkoły w okresie zaborów do czasów współczesnych.

 Po tej historycznej dawce wiedzy scena zaroiła się od rozmaitej maści postaci biorących udział w konkursie na najlepsze przebranie wiosenne. Zdecydowanie wyróżniali się dziwacznie lub barwnie, ale na pewno śmiesznie poprzebierani chłopcy w  przedstawicieli nowoczesnego świata . I miejsce w klasyfikacji indywidualnej otrzymał zapewne dzięki umiejętnościom poruszania się na wysokich obcasach Dawid Habas , a w klasyfikacji klasowej jury przyznało miejsce I klasie IIIa, która wystawiła najliczniejszą drużynę przebierańców m.in.: strażaka, tygrysa, hippiskę, czerwonego kapturka, czirliderkę, moherowe berety z hasłem: „ Zrobimy z wami to, co ZUS zrobił z nami”. Niektóre klasy np. IId i IIId nie były w stanie wykrzesać z siebie żadnej inicjatywy, mimo motywacji jaką jest początek wiosny.    Elementem wybitnie  humorystycznym tego dnia  był występ kabaretów: Wizyta księdza, Poprawka z wuefu oraz Ojciec Mateusza w szkole. A teraz oddajmy głos uczennicy klasy Ib Agacie:" Dzień ten obfitował w wiele atrakcji, ale mnie najbardziej podobał się kabaret Ojciec Mateusza w szkole. Fabułą przedstawienia była wizyta w szkole ojca wezwanego przez polonistkę skarżącą się na niedostateczne oceny syna.  Ojciec ( Łukasz Pudzisz) początkowo podbuntowany przez syna ( Dominik Maciaszek) a w czasie rozmowy z nauczycielką ( Paulina Cison) traci wiarę w syna aż do zapewnienia , że osobiście dopilnuje, by syn z imienia i nazwiska nauczył się i wymienił wszystkich Mickiewiczowskich dziadów"     

Doradztwo zawodoweDokumenty dotyczące realizacji projektów edukacyjnych

Karta oceny ucznia w projekcie

Karta pracy zespołu projektowego

Karta samooceny ucznia w projekcie

Tematy projektów edukacyjnych

Zasady realizacji projektu edukacyjnego

 


Poradnictwo zawodowe dla uczniów i rodziców Kwestionariusz postaw twórczych vs. odtwórczych (testy i materiały)
Rozpoznawanie predyspozycji i zainteresowań
Labirynt zawodów
Zawody
Przewodnik pozawodach
Podstawy programowe kształcenia o zawodach
Filmy o zawodach

Plan lekcji od 4 lutego 2019


Procedury przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków

Projekty edukacyjne

Copyright © Gimnazjum Nr 3 w Klikuszowej - Wrzesień 2019