Szkoła Podstawowa
im. Jana Kasprowicza
w Klikuszowej
 Dziś jest: Piątek, 18 października 2019 r.    
Imieniny: Hanny, Klementyny, ukasza

Gimnazjalna grupa
aktywnych matematycznie
MAT&FUN


Razem lepiej

Gimnazjalny
Program KLUB


Program "KLUB"

     Strona główna

     Grono pedagogiczne

     Nasz patron

     Miejscowość

     Statut i programy

     Archiwum

     Kontakt

     Wymagania edukacyjne

     Film promocyjny szkoły

     Kanał YouTube

Więcej zdjęć

News:   

Do Źródeł Państwowości Polskiej - 17 maj 2011r.

  wpisuje Natalia Wróbel i Iza Polińska

           W dniach 9.05- 13.05.2011r najbardziej aktywni uczestnicy projektu „ Dziś moja szkoła jutro moja przyszłość” wzięli udział w 5 dniowej wycieczce, której trasa wiodła przez Warszawę, Gniezno i Poznań. Z miejsca wyjazdu czyli Klikuszowej wyruszyliśmy o godzinie 5:20 czyli bladym świtem i po siedmiogodzinnej podróży dotarliśmy do Warszawy- stolicy naszego pięknego kraju. Po spotkaniu z przewodnikiem pierwsze kroki skierowaliśmy do zespołu pałacowo-parkowego Łazienek, gdzie szczególnie zachwycił nas Pałac na Wodzie, pierwotnie barokowy, później przebudowywany, Teatr na Wyspie na wzór antycznych ruin i klasycystyczny Belweder, w którym zamieszkuje prezydent. Kolejnym miejscem zwiedzania były Wojskowe Powązki, gdzie przystanęliśmy nad brzozowymi krzyżami uczestników Powstania Warszawskiego, bohaterów „Kamieni na szaniec” Alka, Zośki i Rudego, także nad grobami ofiar katastrofy smoleńskiej i pomnikiem upamiętniającym zbrodnię w Katyniu.
Ostatni etap tego dnia należał do naszego patrona, księdza Jana Twardowskiego, którego to „odwiedziliśmy” w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
Bardzo już zmęczeni zakwaterowaliśmy się w hostelu- coś dla Beara Grylls’a 
Następny dzień rozpoczęliśmy od Starego Miasta, gdzie oglądaliśmy odbudowane gotyckie mury miejskie z wieżami, basztami, bramami, Barbakan, kolorowe kamienice w większości zrekonstruowane, Pomnik Małego Powstańca Kolumnę Zygmunta, Muzeum- Zamek Królewski, spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem, zatrzymaliśmy się przy kościele wizytek, w którym to wiele lat pracował ks. Jan Twardowski oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza z niewzruszonymi i najprzystojniejszymi wartownikami  
Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy sami przeprowadzić wiele doświadczeń ze świata techniki, fizyki, chemii i astronomii.
Ten wieczór zapowiadał się bardzo interesująco ze względu na czekające nas emocje w Teatrze Roma. I nie zawiedliśmy się. „ Les Miserables” to wspaniałe widowisko muzyczno-teatralne ( piękna muzyka, genialny śpiew aktorów, cudne dekoracje, kostiumy i mocne efekty specjalne), które dostarczyło nam wielu wzruszeń.
Przenocowawszy w naszym hotelu ( którego nazwa Garden Villa trochę nas zmyliła) wyruszyliśmy na podbój Gniezna.
Zanim jednak ”wylądowaliśmy” w Gnieźnie zatrzymaliśmy się w Strzelnie, gdzie zwiedziliśmy Rotundę św. Prokopa, charakterystyczne dla niej romańskie kolumny z cnotami i wadami. W rolę przewodnika wcieliła się pani Agnieszka Cholewa i uważamy, że wyszło to Jej doskonale. Następnie udaliśmy się do Biskupina, gdzie mieliśmy bardzo „udoskonalonego” przewodnika ( wtajemniczeni wiedzą o co chodzi), który z niemałym wysiłkiem opowiedział nam o tej historycznej osadzie. Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to w hotelu Gewert czekała nas miła niespodzianka czyli bardzo przytulne pokoje z telewizją.
Na drugi dzień rano po szwedzkim stole, ruszyliśmy na podbój Poznania. Po drodze zahaczyliśmy o Ostrów Lednicki- wyspę, na której znajdują się historyczne ruiny jednej
z pierwszych osad plemienia Polan. W zwiedzeniu Poznania pomagała nam sympatyczna pani przewodnik, która oprowadziła nas po Starym Mieście, Ostrowie Tumskim z Katedrą Piotra i Pawła, opowiedziała o historii i zabytkach Poznania. O godzinie 12-tej na rynku podziwialiśmy walkę tłukących się rogami poznańskich koziołków . Po powrocie do hotelu wszyscy
( naturalnie ze zmęczenia) byliśmy nieco nadpobudliwi, ale w końcu utuliliśmy się do łóżeczek.
Ostatni dzień naszej wspaniałej wycieczki został niestety zakłócony przez niekorzystne warunki pogodowe: deszcz i chmury. Nie przeszkodziło to nam jednak zwiedzić Katedry Gnieźnieńskiej ze słynnymi drzwiami oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego.
Szkoda, że wycieczka już minęła, na pewno pozostaną po niej miłe wspomnienia ( ale czy też dla nauczycieli ?)

 Natalial i Iza

Doradztwo zawodoweDokumenty dotyczące realizacji projektów edukacyjnych

Karta oceny ucznia w projekcie

Karta pracy zespołu projektowego

Karta samooceny ucznia w projekcie

Tematy projektów edukacyjnych

Zasady realizacji projektu edukacyjnego

 


Poradnictwo zawodowe dla uczniów i rodziców Kwestionariusz postaw twórczych vs. odtwórczych (testy i materiały)
Rozpoznawanie predyspozycji i zainteresowań
Labirynt zawodów
Zawody
Przewodnik pozawodach
Podstawy programowe kształcenia o zawodach
Filmy o zawodach

Plan lekcji od 4 lutego 2019


Procedury przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków

Projekty edukacyjne

Copyright © Gimnazjum Nr 3 w Klikuszowej - Wrzesień 2019