Szkoła Podstawowa
im. Jana Kasprowicza
w Klikuszowej
 Dziś jest: Piątek, 18 października 2019 r.    
Imieniny: Hanny, Klementyny, ukasza

Gimnazjalna grupa
aktywnych matematycznie
MAT&FUN


Razem lepiej

Gimnazjalny
Program KLUB


Program "KLUB"

     Strona główna

     Grono pedagogiczne

     Nasz patron

     Miejscowość

     Statut i programy

     Archiwum

     Kontakt

     Wymagania edukacyjne

     Film promocyjny szkoły

     Kanał YouTube

Więcej zdjęć

News:   

Nach Berlin! - 7 czerwiec 2011r.

W dniach 27- 30 maja 2011r. odbyła się pełna wrażeń wycieczka do Niemiec, w której uczestniczyli członkowie kółka niemieckiego i angielskiego w ramach projektu „ Dziś moja szkoła jutro moja przyszłość”.
Oto jak wycieczkę wspominają sami uczestnicy:
„Na podbój Niemiec wyjechaliśmy w piątek we wczesnych godzinach porannych. Droga zajęła nam 8 godzin.
Pierwszą i jedną z największych atrakcji okazał się być rejs po Spreewaldzie, krainie, której tereny dawniej zamieszkiwali Łużyczanie. Najpierw pływaliśmy łódkami po bagnach. Potem zwiedziliśmy mały skansen Właśnie tam padły pierwsze próby nawiązanie kontaktu z „obcymi”. Mieliśmy szczęście, ponieważ trafiliśmy na festiwal folkloru, który właśnie się tam odbywał. Reprezentanci
z różnych krajów paradowali w tradycyjnych strojach regionalnych.
Mieliśmy okazję zobaczyć przedstawicieli Rosji, Ukrainy, Kanady, Indii, Hiszpanii oraz, co najważniejsze, Krakowiaków ze słynnym Lajkonikiem.
Ludzie okazali się być bardzo przyjaźnie nastawieni. Machaliśmy do każdych napotkanych obcokrajowców i pozdrawialiśmy ich w różnych językach. Wieczorem udaliśmy się do ośrodka szkolnego w Wannsee, gdzie czekało nas zakwaterowanie i obiadokolacja.
Sobota również była pełna atrakcji. Cały dzień zwiedzaliśmy Berlin. Byliśmy w miejscach takich, jak Muzeum Techniki, gdzie mogliśmy wykonać mnóstwo eksperymentów. Najbardziej rozchwytywany okazał się tam „domek czarownicy”. Każdy, kto do niego wszedł miał wrażenie, że unosi się w powietrzu i obraca do góry nogami.
Następnie odwiedziliśmy Ogród Botaniczny, gdzie podziwialiśmy rośliny z całego świata i Muzeum Pergamońskie, w którym oglądaliśmy m. in. pozostałości po antycznych budowlach, mieliśmy okazje podziwiać wspaniały ołtarz Zeusa i inne imponujące rekonstrukcje architektoniczne.
Wieczorem zorganizowaliśmy grill, natomiast fani piłki nożnej mogli spokojnie obejrzeć mecz. Niektórzy do późna spacerowali po terenie ośrodka.
W niedzielę wyjechaliśmy do Poczdamu - pierwszym punktem zwiedzania był pałac Cecilienhof wzniesiony przez Hohenzollernów. Potem oglądaliśmy pałac Sanssouci z pięknym ogrodem wybudowany również prze tę dynastię.
Następnie udaliśmy się do Drezna, które w czasie II wojny światowej zostało doszczętnie zniszczone, zwiedzaliśmy je do wieczora, z przerwą na Galerię Obrazów Starych Mistrzów, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć tak znane dzieła, jak np. „Madonna Sykstyńska” Rafaela Santi. O godzinie 18.00 odbyła się msza święta w języku niemieckim.
Późnym popołudniem, zmęczeni udaliśmy się na kolację do hotelu w Dreźnie. Hotel okazał się mieć swój nadzwyczajny klimat. Był w iście meksykańskim stylu. Kaktusy, wielkie meksykańskie kapelusze, wiszące na ścianach, gitary, drewniane podłogi, kamienne łóżka z wykutymi czaszkami...
Ostatni dzień okazał się być najlepszym. Po obfitym śniadaniu w hotelu pojechaliśmy na Tropikalną Wyspę. Były tam baseny, plaże, sauny, restauracje. Osoby przebrane w stroje kąpielowe poszły pływać. Na tych, którzy nie pływali czekały inne atrakcje.
Wypoczęci, pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do autobusu. Czekała nas ośmiogodzinna podróż z powrotem do domu. Wycieczka była bardzo udana. Wróciliśmy o godzinie 23.00.
***
Oto podziękowania dla organizatorów i uczestników:
• Przede wszystkim dziękujemy pani Kindze Szpuler za zorganizowanie wycieczki i świetne zaplanowanie nam czasu,
• Pani Lucynie Hazie i pani Joannie Pudzisz za to, że dzielnie przypominały o ciszy nocnej i pilnowały, byśmy kogoś nie zgubili,
• Pani Danucie Sojce za popis umiejętności wokalnych, którymi nas zaskoczyła w drodze powrotnej,
• Pani Marii Siucie za piękne fotki,
• Oraz wszystkim uczestnikom wycieczki za wyjątkowo dobre zachowanie i niestwarzanie problemów opiekunom”

Ania Knap i Paulina Cisoń – uczestniczki wycieczki

Doradztwo zawodoweDokumenty dotyczące realizacji projektów edukacyjnych

Karta oceny ucznia w projekcie

Karta pracy zespołu projektowego

Karta samooceny ucznia w projekcie

Tematy projektów edukacyjnych

Zasady realizacji projektu edukacyjnego

 


Poradnictwo zawodowe dla uczniów i rodziców Kwestionariusz postaw twórczych vs. odtwórczych (testy i materiały)
Rozpoznawanie predyspozycji i zainteresowań
Labirynt zawodów
Zawody
Przewodnik pozawodach
Podstawy programowe kształcenia o zawodach
Filmy o zawodach

Plan lekcji od 4 lutego 2019


Procedury przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków

Projekty edukacyjne

Copyright © Gimnazjum Nr 3 w Klikuszowej - Wrzesień 2019